Stomatologia estetyczna i wybielanie

Nasz gabinet oferuje Państwu wiele zabiegów wchodzących w zakres stomatologii estetycznej. Nieestetyczne, stare wypełnienia z przyjemnością wymienimy na nowe, ładne i naturalnie wyglądające. Właściwy dobór koloru, poprawa kształtu i staranne kilkuetapowe polerowanie potrafią znacznie poprawić uśmiech i dodać pewności siebie. Często widoczne na przednich zębach białe plamy można usunąć wykorzystując do tego celu mikroabrazję, remineralizację bądź infiltrację szkliwa. Możemy też zaproponować Państwu kilka metod wybielania zębów:

Wybielanie gabinetowe

Podczas jednej wizyty na wszystkie zęby nakładany jest na kilka minut żel wybielający. Następnie żel jest ostrożnie usuwany z powierzchni zębów. Czynności te powtarzane są kilkukrotnie. Pacjent wychodzi z gabinetu z zębami o kilka tonów jaśniejszymi. Efekt wybielania nie utrzymuje się trwale, więc warto zaopatrzyć się także w nakładki do wybielania, by po pewnym czasie (nie szybciej jednak niż po upływie pół roku) móc zadbać o utrzymanie jaśniejszego uśmiechu.

Wybielanie nakładkowe

Na pierwszej wizycie pobieramy wycisk, na podstawie którego technik odlewa gipsowy model uzębienia. Na tym modelu tworzone są specjalne bezbarwne nakładki z poliwinylowego tworzywa. Na drugiej wizycie pacjent otrzymuje indywidualnie wykonane nakładki wraz z żelem do wybielania. Żel stosujemy zgodnie z zaleceniami lekarza, nosząc nakładki po kilka godzin dziennie lub przez całą noc, przez okres kilku dni lub tygodni.

Wybielanie zęba martwego

Czasem zęby martwe stają się z czasem ciemniejsze niż zęby sąsiednie. Można wówczas przeprowadzić w gabinecie tzw. wybielanie wewnątrzkomorowe. Do komory zęba zakładamy preparat wybielający i przykrywamy go tymczasowym wypełnieniem. Po kilku dniach wymieniamy opatrunek na nowy. Postępujemy tak kilkukrotnie, aż do momentu uzyskania zadowalającej nas jasności zęba.

Mikroabrazja szkliwa

Niejednolite przebarwienia, szczególnie te mające charakter tzw. białych plam, można skutecznie zmniejszyć, lub nawet usunąć techniką mikroabrazji szkliwa. Polega ona na wcieraniu w ząb specjalnego preparatu, co pozwala usunąć powierzchowną warstwę szkliwa na głębokość zaledwie 0,2 milimetra. Powierzchnia zęba po mikroabrazji jest twardsza, gładsza i bardziej odporna na odwapnienie.